Adwokat Kraków - prawo rodzinne i spadkowe

Prawo rodzinne i spadkowe

Członkowie rodziny posiadają różne prawa. W momencie, gdy dochodzi do ich pogwałcenia, poszkodowana osoba może skorzystać z pomocy specjalistów, aby przed sądem udowodnić, że padła ofiarą m.in. przemocy, oszustwa lub została w jakikolwiek inny sposób pokrzywdzona przez małżonka, rodziców, rodzeństwo czy też innego krewnego. Lata wykonywania zawodu adwokata nauczyły jednak nas – członków zespołu specjalistów z zakresu m.in. właśnie prawa rodzinnego, współtworzących kancelarię adwokacką Mirosława Pałuckiego w Krakowie – że w praktyce jest znacznie trudniej udowodnić czyjąś winę niż zakłada to teoria. Wiedząc o tym, iż sprawy toczące się przed wymiarem sprawiedliwości pomiędzy powiązanymi ze sobą więzami rodzinnymi osobami bywają bardzo skomplikowane, od lat wspieramy korzystających z naszych usług klientów podczas kolejnych rozpraw.

Adwokat w Krakowie – prawo rodzinne

Po udzieleniu nam pełnomocnictwa, swoją pomocą służymy nie tylko podczas kolejnych rozpraw w sądzie związanych z prawem rodzinnym, ale również przy formułowaniu specjalistycznych wniosków, analizowaniu dokumentacji, a także wykonywaniu całego szeregu innych czynności, mających wpływ na pozytywnie rozstrzygnięcie frazy. Każdy działający w naszym imieniu adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym, swoje obowiązki pełni w sposób rzetelny i uczciwy. Udzielamy wsparcia w sprawach o rozwód i separację, przy przeprowadzaniu postępowań spadkowych, postępowaniach o ustalenie bądź zaprzeczenie ojcostwa, a także podczas dokonywania podziału majątku, mającego miejsce w momencie, gdy małżonkowie dążą do uzyskania rozwodu.

Specjalizujemy się także w sprawach spadkowych

Od początku swojej działalności bierzemy udział również w sprawach dotyczących podziału majątku, pozostawionego przez zmarłą osobę. Nie zawsze informacje zawarte w testamencie są na tyle jasne, by dzięki nim notariusz mógł – zgodnie z wolą jego autora – podzielić pozostawione dobra lub finanse w taki sposób, by każda z wymienionych w piśmie osób czuła się usatysfakcjonowana. Jeszcze trudniej sytuacja wygląda w przypadku, gdy zgon członka rodziny nastąpi nieoczekiwanie. Wówczas pomiędzy jego krewnymi nierzadko dochodzi do poważnych waśni, które znajdują swój finał w sądzie. Skorzystanie z usług adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym oraz spadkach bardzo często w takich sytuacjach okazuje się niezbędne do tego, by dana osoba mogła otrzymać przypadającą jej – z tytułu pozostawania w przeszłości w bliskich relacjach ze zmarłym członkiem rodziny – dolę pozostawionego majątku. W tego typu sprawach liczy się przede wszystkim szybkość i efektywność działania w celu zapobiegnięcia zagarnięciu go przez osoby ku temu z różnych względów niepowołane, do czego dochodzi szczególnie często, gdy wartość zgromadzonych za życia zmarłego dóbr oraz wysokość finansów okazuje się bardzo wysoka.

adwokat kraków spadki

Formularz kontaktowy

Show Comments