Właściciel

Mirosław Pałucki

Jestem adwokatem z dużym doświadczeniem, już od 26 lat pomagam moim Klientom w rozwiązywaniu ich problemów prawnych. Swoją Kancelarię prowadzę w Krakowie oraz w Chrzanowie. Świadczę usługi głównie Klientom indywidualnym, niejednokrotnie pomagając im dokonywać niełatwych wyborów i wspierając ich w trudnych życiowych sytuacjach. Z wielkim zaangażowaniem i od wielu lat reprezentuję ich przed sądami i organami administracji publicznej, wytrwale i odważnie broniąc ich racji, nie dając się zaskoczyć drugiej stronie.

Posiadam bogate doświadczenie w sprawach rodzinnych, w szczególności w prowadzeniu spraw rozwodowych i o alimenty, ustaleniu i zaprzeczeniu ojcostwa, podziałów majątku dorobkowego małżonków oraz w sprawach przed sądami dla nieletnich. Od lat prowadzę również moim Klientom sprawy spadkowe, pomagając im podjąć właściwe decyzje w tym zakresie.

Już od czasów studenckich szczególnie bliska jest mi również tematyka prawa karnego. To właśnie w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego obroniłem swoją pracę magisterską, a następnie rozpocząłem aplikację prokuratorską, którą zakończyłem pozytywnie egzaminem prokuratorskim. Zawsze jednak marzyłem o podjęciu pracy adwokata, dlatego już po kilku latach postanowiłem zmienić zawód i wstąpić do Adwokatury. Nabyte doświadczenie pozwoliło mi jeszcze lepiej reprezentować moich klientów w sprawach karnych. Posiadam doświadczenie m.in. w sprawach dotyczących wypadków samochodowych, przestępstw przeciwko własności (m.in. kradzieże, włamania) oraz w sprawach dotyczących działalności zorganizowanych grup przestępczych. W ramach prowadzonej przeze mnie praktyki podejmuję się reprezentacji osób poszkodowanych przestępstwami, występując w charakterze oskarżyciela. Prawo karne jest moją pasją, dlatego stale dokształcam się w tej dziedzinie, zapoznając się z najnowszą literaturą przedmiotu.

Obecnie moją dodatkową działalnością jest członkostwo w Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Małopolsce. Członkostwo w komisji pozwoliło mi na zdobycie dużego doświadczenia w sprawach o charakterze medycznym, w szczególności dotyczących tzw. błędu lekarskiego. W ramach mojej praktyki wykorzystuję zdobytą wiedzę, aby pomóc moim Klientom wywalczyć jak najwyższe odszkodowania i zadośćuczynienia od podmiotów medycznych w przypadku zaistnienia błędów medycznych. W takich przypadkach podejmuję się ich reprezentacji w stosunkach z ubezpieczycielem lub placówką medyczną oraz przed sądem.

Inną kategorią spraw, z którą najczęściej zwracają się moi Klienci to sprawy majątkowe. Zajmuję się głównie prowadzeniem spraw o zniesienie współwłasności oraz podziałów majątków (w tym działem spadku), ze szczególnym uwzględnieniem uregulowania stanu prawnego nieruchomości. W mojej karierze prowadziłem dziesiątki spraw, gdzie z sukcesem udało mi się doprowadzić do zadowalającego podziału wspólnego majątku.

Część moich Klientów prowadzi działalności gospodarcze. Są to w większości niewielkie rodzinne firmy, zatrudniające niewielką liczbę pracowników, ale wymagające często niemałej pomocy prawnej. W ramach mojej praktyki pomagam im się uporać z najpowszechniejszymi problemami, które mogą napotkać na swojej drodze np. z nieterminowymi płatnościami bądź odmową zapłaty wynagrodzenia za wykonaną pracę,  czy też innym niedopełnieniem obowiązków wynikających z zawartymi przez nich z klientami umowami. Pomagam również w rejestracji, likwidacji lub zmianie formy prawnej, w sporach z pracownikami, czy w zawieraniu umów z kontrahentami.

Moja Kancelaria jest Kancelarią małą, ponieważ na pierwszym miejscu stawiam na osobisty kontakt z Klientem i dbam o nasze dobre relacje. Współpracuję tylko z zaufanymi, dobrze przeze mnie znanymi prawnikami, dla których troska o dobro Klienta jest również na pierwszym miejscu.

Jeśli mogę Państwu pomóc- zapraszam do kontaktu!

Zainteresowania: prawo karne, prawo rodzinne, prawo medyczne, prawo nieruchomości, prawo spadkowe, sprawy o odszkodowania.

mailadwokatpalucki@gmail.com
mailm.palucki@palucki.pl
kom502 029 648
Show Comments